Biblioteka w czasach pandemii

Od 6 maja, zamaskowane i w rękawiczkach, wracamy do wypożyczania! Pandemia spadła na nas jak grom z jasnego nieba i zamknięcie bibliotek dla czytelników nastąpiło z dnia na dzień. Był to duży dyskomfort zarówno dla nas jak i dla Was, naszych Czytelników. Nie marnowałyśmy jednak czasu – do obu bibliotek wpłynęły nowości wydawnicze, a magazyn w Brennej został uporządkowany i skrupulatnie wprowadzony w system. Bardzo cieszymy się, że w końcu możemy do Was wrócić z codziennymi dawkami literatury. Niestety działanie biblioteki będzie nieco inne niż przed wybuchem pandemii. Przede wszystkim obowiązują nowe godziny korzystania z wypożyczalni w Brennej oraz Górkach Małych: poniedziałek 9:00 – 16:00, wtorek 9:00 – 16:00, środa 9:00 – 16:00, czwartek NIECZYNNE, piątek 9:00 – 16:00. Do biblioteki wchodzimy pojedynczo. Przed wejściem na wypożyczalnię prosimy o dezynfekcję dłoni (płyn będzie na Was czekał) oraz założenie maseczki ochronnej. Zwrócone materiały biblioteczne będą musiały przejść kwarantannę tj. zostaną wyłączone z obiegu na okres 5 dni. Biblioteka w Górkach Małych nie będzie miała wolnego dostępu do księgozbioru, tzn. książki podaje bibliotekarka. Zachęcamy do korzystania z katalogu on-line biblioteki i przychodzenia z gotową listą książek do wypożyczenia. W każdej bibliotece będzie czynne jedno stanowisko komputerowe. Prosimy o korzystanie tylko w wyjątkowych sytuacjach. Biblioteka nie będzie świadczyć innych usług poza wypożyczaniem i zwrotem książek oraz czasopism, odwołane zostają również wszelkie spotkania autorskie, planowane kursy oraz spotkania m.in. z cyklu "Czytanie na dywanie". Czytelnie w obu bibliotekach pozostają nieczynne do odwołania. Biblioteki nie przyjmują również darów. Udostępnianie zbiorów stanie się nieco bardziej skomplikowane niż dotychczas, a bibliotekarze będą mieli sporo dodatkowej pracy. Wszystko to dla naszego wspólnego zdrowia i bezpieczeństwa. Liczymy na wasze zrozumienie i wsparcie. Dziękujemy, że jesteście i z radością głosimy: zapraszamy do biblioteki!