I tu, i tam, czyli wędrówki z książką.

W czasie "Tygodnia Bibliotek" w naszej bibliotece gościliśmy uczniów klas 0 i klasy I ze Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Brennej. Przygotowaliśmy dla nich warsztaty z książką, pt. "Bardzo głodna gąsienica". Po wysłuchaniu opowiadania dzieci naklejały zielone elementy z których powstała olbrzymia gąsienica. Można ją obejrzeć w naszej bibliotece w Brennej. Poszukiwały także ukrytych między książkami kwiatów. Zapoznały się również z zasadami korzystania z biblioteki. Natomiast bibliotekarze gościli w Przedszkolu nr 1 w Brennej. Czytaliśmy opowiadanie "Marchewkowy tort" Grzegorza Kasdepke za zbioru "Opowiadania z uśmiechem" w którym urodzinowy tort wpłynął na poprawę wzajemnych relacji między dziećmi. Zaś w książce "Lato Stiny" Leny Anderson poznały nowe słowa o tematyce morskiej jak archipelag, turbot czy sztorm. Dziękujemy za miłe spotkania i zapraszamy do naszych bibliotek!