Kolorowy świat motyli i mój przyjaciel Kemushi

28 kwietnia w filii w Górkach Małych gościłyśmy trzy grupy przedszkolne: Skrzaty i Słoneczka z Przedszkola Publicznego nr 1 oraz jedną grupę z przedszkola Chichopotam. Dzieci dowiedziały się o cyklu życia motyli oraz o ich różnorodnych kształtach i barwach. Przedszkolaki wysłuchały i obejrzały opowiadanie„Mój przyjaciel Kemushi” autorstwa Nathalie Dargent, przedstawionego przy pomocy teatrzyku kamishibai. Historia opowiada o przyrodzie i jej przemianach.  Poetyckiemu tekstowi towarzyszą piękne, utrzymane w stylu orientalnym ilustracje wybitnej ilustratorki Mandany Sadat.W części plastycznej dzieci miały za zadanie przystroić motylki przygotowane przez bibliotekarki z papierowych talerzyków i rolek po papierze toaletowym. Przepięknie ozdobione motylki będą na pewno wspaniałą ozdobą w domu każdego przedszkolaka.