"Mój przyjaciel Kemushi" - Czytanie na Dywanie

Biblioteka w Brennej zaznacza na czerwono w kalendarzu dzień 11 marca 2021 roku – udało się powrócić do naszej ukochanej akcji „Czytanie na dywanie”! 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Bibliotekarze odwiedzili breńskie przedszkolaki, aby przybliżyć im temat teatru za pomocą drewnianego teatrzyku Kamishibai. Dzieci wysłuchały opowieści „Mój przyjaciel Kemushi”.  Dzięki niej dowiedzieli się  o przemianach w przyrodzie, życiu motyli oraz o zmieniających się porach roku. Kemushi to słowo pochodzące z języka japońskiego, oznaczające gąsienicę. Narratorem tej opowieści jest dziecko, które obserwuje stworzenie przez cały rok. Poznajemy bohatera naszej bajki, Kemushiego, mieszkającego w małym domku na drzewie oraz jego życie począwszy od gąsienicy poprzez poczwarkę, a na motylu skończywszy. Naszym małym słuchaczom bardzo spodobała się ta historia. Mamy nadzieję, że niebawem znów się spotkamy! Dziękujemy obsłudze przedszkola oraz pani dyrektor Katarzynie Szweblik-Szymczyk za wspaniałą współpracę i niezwykle miłe przyjęcie.