Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki, jest on organizowany 29 września, w dniu urodzin Janiny Porazińskiej autorki książek dla dzieci i młodzieży. Dzień Głośnego Czytania to dobry moment na wznowienie, przez Bibliotekę w Górkach Małych, współpracy z Przedszkolem Publicznym nr 1. Wykorzystując sprzyjającą pogodę akcję przeprowadziliśmy na pięknym placu zabaw. Dzieci wysłuchały jednego z opowiadań o żubrze Pompiku autorstwa Tomasza Samojlika. Tego samego dnia ibliotekarka z GBP w Brennej wybrała się w odwiedziny do Przedszkola Publicznego nr 1 na czytelnicze spotkanie z cyklu „Czytanie na dywanie”. Pogoda była dla nas łaskawa, więc udało nam się zorganizować mały kącik czytelniczy w przedszkolnym ogródku. Misie, Kotki i Krasnoludki wysłuchały dwóch opowiadań z książki autorstwa Wojciecha Widłaka, pt. „Wesoły Ryjek i jesień”. Opowiadania „Grzyby” i „Spacer” przybliżyły młodym czytelnikom jesienne tematy. Bibliotekarka dowiedziała się, że wiele przedszkolaków chętnie wybiera się na grzybobrania i spacery obfitujące w zbieranie jesiennych łupów, takich jak kolorowe liście, żołędzie czy kasztany. Dzieci otrzymały również jesienną kolorowankę. Serdecznie dziękujemy dyrekcji i nauczycielom za miłą współpracę oraz zachęcamy wszystkich do odwiedzin w naszych bibliotekach.