"Piraci i wyspa skarbów" - wizyta teatru Blaszany Bębenek

Dnia 19 maja gościliśmy w naszej filii oraz w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej aktorów z teatru Blaszany Bębenek. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach celebracji Tygodnia Bibliotek. Dzieci obejrzały i wzięły udział w przedstawieniu „Piraci i wyspa skarbów”. „Piraci i wyspa skarbów to spektakl, którego inspiracją była powieść Roberta Louisa Stevensona opowiadająca o losach piratów poszukujących ukrytego skarbu. Bohaterem spektaklu jest młody chłopak Jim. Traf sprawia, że bierze on udział w wyprawie poszukującej skarbu legendarnego kapitana piratów. Nikt się jednak nie spodziewa, że wśród załogi statku znajduje się dawny towarzysz kapitana piratów, który za wszelką cenę chce odzyskać łup. W spektaklu można usłyszeć trzy utwory zaśpiewane na żywo, dwie zabawy z dziećmi oraz zmieniające się kurtyny imitujące różne przestrzenie. Podczas przedstawienia zwracamy uwagę na to aby być w życiu odważnym, dzielnie stawiać czoła problemom oraz na to, że tylko ciężką pracą można osiągnąć upragniony cel.” (https://blaszanybebenek.pl/piraci-i-wyspa-skarbow/). Bardzo dziękujemy aktorom za wspaniały występ, a dzieciom za zaangażowanie w spektakl i wysoką kulturę osobistą. Zapraszamy ponownie!