Rosną młodzi bibliotekarze

16 listopada odwiedziły nas dwie klasy V ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brennej. Uczniowie zapoznali się ze skróconą wersją regulaminu, dowiedzieli się, kiedy mogą się samodzielnie zapisać, jakie materiały mogą wypożyczyć. Omówione zostały zasady oznaczania i opracowania zbiorów. Piątoklasiści, mając dostęp do katalogu na naszej stronie, mieli za zadanie wypisać sygnaturę danej książki, a następnie odnaleźć ją na półce. Poradzili sobie z tym ćwiczeniem znakomicie.
Uczniowie mieli też okazję zapoznać się z inną ofertą biblioteki, jaką są gry planszowe oraz teatrzyk kamishibai. Gra Znaj Znak doskonaliła ich spostrzegawczość i poznawała z faktami historycznymi. Natomiast wcielając się w rolę lektora teatrzyku mogli odkryć swoje ukryte talenty.
Cieszymy się, że rośnie nowe pokolenie przyszłych bibliotekarzy :)