100 lat niepodległości

W bibliotece w Górkach Małych odbyły się warsztaty literacko-plastyczne z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Wzięło w nich udział 200 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Górkach Wielkich z klas I-III i Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego "Bucze".

Podczas zajęć pani bibliotekarka czytała książkę pt. „Komendant wolnej Polski”. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób Polska po 123 latach nieobecności pojawiła się znowu na mapie Europy. Przybliżone im zostały postacie Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego, osób, które przyczyniły się do wolności naszego kraju.

W części plastycznej uczniowie wykonali kokardy narodowe, które będą ozdobą ich mundurków na akademii szkolnej z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.