29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2021 - Brenna

Gminna Biblioteka Publiczna w Brennej wraz z filią w Górkach Małych w ramach akcji „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” zaprosiła do współpracy harcerzy z 25 Drużyny Harcerskiej „Watra”, działającej w naszej gminie. Druhny Dorota Greń-Grajewska i Katarzyna Truszewska wraz z  harcerkami Wiktorią Greń i Anastazją Musioł przeczytały przedszkolakom dwa opowiadania pt. „Wieloryb, który chciał więcej” oraz „Siedem łóżek malutkiej Popielicy”. Obie, pięknie ilustrowane bajki opowiadały o wartości przyjaźni, dającej nam większe szczęście niż dobra materialne, którymi się otaczamy, a także o tym, że warto opiekować się mniejszymi i słabszymi. Dziękujemy 25 Drużynie Harcerskiej „Watra” z Brennej i dyrekcji oraz nauczycielom i dzieciom z Przedszkoli w Brennej i w Górkach za udział w akcji. Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki w Brennej i w Górkach oraz do sięgania po książkę - wszak czytanie uczy, bawi i rozwija wyobraźnię.