Bezpieczni z Uszatkiem - lekcja biblioteczna

Dnia 7 października 2021 roku w naszej filii w Górkach Małych odbyła się lekcja biblioteczna wprowadzająca grupę 4-latków z sąsiadującego Przedszkola Publicznego nr 1 w magiczny świat biblioteki. Bibliotekarka, Małgorzata Cieślar, opowiedziała dzieciom jak funkcjonuje biblioteka oraz jak działają biblioteczne karty i kody kreskowe na każdej książce. Przedszkolaki miały okazję wypróbować swoich sił w wypożyczaniu książek, co przyniosło im niemałą radość. Każdy z nich został również uhonorowany pamiątkową, imienną naklejką z imieniem oraz napisem „Witamy w bibliotece”. W części literackiej Pani Małgosia przeczytała dzieciom bajkę „Najdzielniejsza mała Min”.  Historia małej dziewczynki przekonało przedszkolaki, że każdy ma szansę na przeżycie przygody. Nawet ktoś całkiem malutki i niezbyt odważny. Oprócz ciekawych przeżyć związanych z lekturą książki i odwiedzinami w bibliotece, dzieci przypomniały sobie bardzo ważne zasady obowiązujące na drodze – bibliotekarka utrwaliła z nimi wiedzę na temat przejścia dla pieszych oraz sygnalizacji świetlnej przy pomocy bajki o Misiu Uszatku "Światła Mówią" (https://www.youtube.com/watch?v=xkMXRXslT7w) .