Hej, zagrajcie siarczyście! - o Moniuszce w bibliotece.

Rok 2019 został ogłoszony Rokiem Stanisława Moniuszki. Z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć postać tego mało znanego i niedocenianego kompozytora. Dzięki książce „Hej, zagrajcie siarczyście! Opowieść o Stanisławie Moniuszce” autorstwa Izabelli Klebańskiej, czytelnicy poznali życie i twórczość mistrza oraz jego nieprzeciętny talent, wrażliwość, miłość do ojczyzny, a także wytrwałość w dążeniu do celu. Spotkanie zostało wzbogacone prezentacją, zawierającą ciekawostki z jego życia oraz kilka utworów muzycznych dzięki którym młodzi ludzie poznali muzykę tworzoną przez artystę. W części plastycznej dzieci wykonały zakładki do swoich ulubionych książek. Z naszego zaproszenia skorzystali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Górkach Wielkich z klas od I do III. Dziękujemy za obecność i mile spędzony czas.