Historie o psach i nie tylko

Na spotkaniu z Anną Czerwińską-Rydel pisarką dla dzieci i młodzieży było wesoło i ciekawie. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brennej i Górkach Wielkich (ok. 60 osób) wysłuchały opowieści o psach Autorki i Henryka Sienkiewicza, bo o nim napisała książkę dla młodszych czytelników. Dzieci poznały zabawne fakty z życia pisarza dotyczące jego psa Wykopa oraz powieściowej Saby.

Uczniowie mieli niespodziankę, ponieważ pisarka przyjechała ze swoim jamnikiem, który podbił ich serca.

Był czas na zadawanie pytań, dzieci ciekawiło, czy pisarz tworzy rano,
w południe, czy w nocy, ile czasu zajmuje napisanie książki, skąd czerpie się pomysły.

Spotkanie w brenneńskiej i góreckiej bibliotece było bardzo udane, sporo osób kupiło książki, w których Autorka złożyła autografy, dzieci otrzymały także zakładki. Zapraszamy do naszych bibliotek po wspaniałe książki Anny Czerwińskiej-Rydel.