Jak Skrzat Jagódka zakładał bibliotekę - spotkanie literacko-plastyczne w Bibliotece Publicznej w Górkach Małych

26 września 2019 roku do biblioteki w Górkach Małych przyszli uczniowie z Przedszkola Publicznego nr 1. Grupa Skrzatów i Słoneczek wysłuchała bajki „Jak Skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”, autorstwa Ewy Stadtműller. “Sowa jest wielbicielką książek i ma wielką bibliotekę. Pewnego wieczoru odwiedza ją Poziomka i wypożycza przepiękną historię o wróżce Mizerotce. I tak to się wszystko zaczyna: skrzat Jagódka z żoną Poziomką organizują w lesie wypożyczalnię książek z biblioteki pani Sowy. Okazuje się, że mieszkańcy lasu lubią czytać prawie tak bardzo jak dzieci.” Bibliotekarka wyjaśniła im na czym polega biblioteka, jak działa karta biblioteczna i jak wypożyczać książki. Dzieciaki miały okazję skorzystać z czytnika bibliotecznego i „wypożyczyć” sobie książki. Dzieci pokolorowały ilustrację pięknej sowy z opowieści, którą wcześniej wysłuchały, po czym wkleiły ją do swojej prywatnej bajkowej kroniki przedszkolaka – czytelnika, która została stworzona na specjalne potrzeby spotkań literacko-plastycznych w Bibliotece Publicznej w Górkach Małych. Mamy nadzieję, że zajęcia spodobały się przedszkolakom i odwiedzą nas niebawem z rodzicami, by założyć swoje własne karty biblioteczne. Do zobaczenia!