Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” to wieloletni program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Kulturowego, trwający w latach 2015 – 2020. Celem programu jest przede wszystkim poprawa czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. W 2020 roku Gminna Biblioteka Publiczna złożyła wniosek na Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Otrzymaliśmy dotację w wysokości 11 846 złotych. Powyższą kwotę oraz wkład własny zobowiązani byliśmy do wykorzystania do dnia 30 listopada 2020 roku. Dzięki dotacji nasz księgozbiór zasiliło 519 książek,  z czego dla dorosłych 262 pozycji, dla dzieci 183 pozycji, z literatury popularnonaukowej 74 pozycji.  Dotację przeznaczyliśmy na zakup nowości wydawniczych, w tym książek dla dorosłych, dzieci i młodzieży oraz audiobooków. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych bibliotek w Brennej i Górkach Małych. Informacje o zbiorach znajdziecie Państwo również przeglądając katalog na naszej stronie internetowej www.biblioteka.brenna.org.pl.