Raz, dwa, trzy - "Świerszczyk" robisz ty!

„Świerszczyk” czasopismo dla młodszych dzieci było tematem warsztatów w dniu 21 listopada 2018 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Brennej. Uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 2 wysłuchali krótkiej historii tego pisma oraz zapoznali się z jego budową. Bawili się rozwiązywaniem zagadek, czy odnajdywaniem szczegółów w rubryce „Ukryte szczegóły”. Obejrzeli również krótki filmik „Z pamiętnika świerszcza Bajetana Hopsa”.
Najważniejsza była jednak zabawa w redaktorów czasopisma. Każdy musiał wymyślić temat numeru. Na przygotowanych kartach zaprojektować okładkę. Tworzyć odpowiednie historyjki obrazkowe. Okazało się, że powstało mnóstwo różnych świetnych „Świerszczyków”. Uczniowie zabrali je z sobą na wystawę w szkole.
Mamy nadzieję, że spotkanie przyczyniło się do rozwoju wyobraźni i wprowadziło do świata czasopism.