WODNE ABC, czyli czym właściwie jest woda?

22 listopada Pani dyrektor GBP, Janina Herzyk, przeprowadziła lekcję biblioteczną na temat wody dla dzieci z klasy 1 szkoły podstawowej. Dzieci wysłuchały opowiadania „Trzy łzy” autorstwa Zofii Staneckiej. Następnie obejrzały książki dotyczące stawów, rzek, oceanów, mórz i zwierząt zamieszkujących te zbiorniki wodne. Niemałą atrakcją było obejrzenie fragmentu filmu „Wisła od źródeł do ujścia. Wzdłuż dawnego szlaku łososia”. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom globus, aby wyjaśnić jak dużą część ziemskiego globu zajmuje woda. Największą radość sprawiło uczniom poszukiwanie rybek w księgozbiorze. Bibliotekarki przygotowały na zakończenie słodki upominek. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!