Jak poradzić sobie w święta, gdy mama złamie rękę, czyli przedświąteczne biblioteczne spotkanie z Basią

15 grudnia 2022 roku dwie grupy przedszkolaków, Skrzatów i Słoneczek, odwiedziły naszą filię w Górkach Małych, by wysłuchać fragmentów opowiadania „Basia i Boże Narodzenie”.
Każdy mniej więcej wie jak wyglądają przygotowania do Wigilii, ale co będzie, kiedy (zazwyczaj) główny wykonawca świątecznych przygotowań, mama, złamie rękę? Na kartach tej opowieści czekają na Was bardzo rodzinne, szalone i zdecydowanie niezapomniane Święta!  Z grzybowymi „uszyskami”, ciekawymi kształtami domowych pierniczków, tatą, koneserem śledzi pod każdą odsłoną, jasełkami (i sikającym niemowlakiem pod choinką) oraz ogromną ilością siana pod obrusem. Dzieci wykonały również piękne szyszkowe choinki, które z pewnością będą nie lada ozdobą na świątecznym stole.