Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Brennej otrzymała w 2023 r. dofinansowanie w wysokości 11 308 zł na zakup nowości wydawniczych. Dotację otrzymano w ramach „Dofinansowania ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, zadania: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.
Za pozyskane środki planujemy zakupić wiele nowości i tytułów, o które nas Państwo pytacie. Bardzo się cieszymy, że dzięki dotacji możemy zaspokoić oczekiwania naszych czytelników.