Spotkanie autorskie z Adamem Miklaszem

W piątek 2 grudnia br. Gminna Biblioteka Publiczna w Brennej zorganizowała spotkanie autorskie z Adamem Miklaszem – pisarzem, dziennikarzem i podróżnikiem, autorem  powieści: „Polska szkoła boksu”, Ostatni mecz”, „Wszyscy jesteśmy foliarzami”.

Spotkanie autorskie odbyło się w Beskidzkim Domu Zielin "Przytulia" i promowało najnowszą książkę Adama Miklasza pt. „Řezaný świat: Osobisty przewodnik po Śląsku Cieszyńskim”.

Książka jest literackim przewodnikiem po tym, co w naszym regionie jest ważne i niezwykłe, ale także swego rodzaju podsumowaniem prawie dziesięciu lat spędzonych przez Autora na Śląsku Cieszyńskim.

O bogactwie i różnorodności Śląska Cieszyńskiego i swojej fascynacją regionem rozmawiali Adam Miklasz, autor „Řezanego świata” i Dorota Greń-Grajewska. Na spotkaniu można było także dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia Autora, jego literackich inspiracji , czy warsztatu twórczego.

Naszym gościom dziękujemy za inspirującą intelektualnie rozmowę, a publiczności za liczną obecność i ciekawe pytania do Autora.

Książka Adama Miklasza znajdzie się w naszych zbiorach w Brennej i Górkach Małych. Dziękujemy za podarowane nam egzemplarze i zapraszamy do biblioteki.