Finał wakacyjnego konkursu czytelniczego „Bibliomaniak”

W dniu 26 sierpnia br. w „Przytulii” odbyło się rozdanie nagród dzieciom, które uczestniczyły  w konkursie czytelniczym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Brennej. Konkurs na największą liczbę przeczytanych książek trwał od 25 czerwca do 20 sierpnia. Do udziału w konkursie zgłosiło się 26 osób z biblioteki w Brennej i filii w Górkach Małych. Uczestnicy przeczytali łącznie 1253 książki, co jest rekordową liczbą, bo prawie dwukrotnie większą niż w ubiegłym roku. Zwyciężczyniami tegorocznej edycji zostały: Hanna Ignatowicz-Sołtys z biblioteki w Brennej oraz  Faustyna Bonk z filii w Górkach Małych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pana Wójta Jerzego Pilcha gratulacje oraz dyplomy, nagrody książkowe wraz z drobnymi upominkami.  Po rozdaniu nagród, uczestnicy konkursu wzięli udział w warsztatach etnologicznych prowadzonych przez Pana Piotra Mojżyszka pt. „Afryka Kazika” inspirowanych osobą Kazimierza Nowaka - niezwykłego, polskiego podróżnika, który w latach 30-tych XX wieku przejechał całą Afrykę na rowerze.   Uczestnikom życzymy udanego roku szkolnego i dalszych przygód z książkami  oraz zapraszamy do bibliotek w Brennej i  Górkach Małych. Uwierzmy w słowa Umberto Eco: „Kto czyta książki, żyje podwójnie” - aby móc i swoje życie urozmaicić mnóstwem emocji i przygód, w których towarzyszyć będziemy bohaterom książek.Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim „Bibliomaniakom” oraz dziękujemy rodzicom za zachęcanie dzieci do spędzania wolnego czasu z książką.