Kiedy dorosnę… - spotkanie w bibliotece

12 maja 2022 roku gościliśmy w naszej bibliotece uczniów zerówek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brennej (ul. Górecka 224).
Dzieci zapoznały się z informacjami jak funkcjonuje biblioteka, a następnie wysłuchały i obejrzały opowiadanie „Kiedy dorosnę… Marzenia motylego jajeczka” w formie teatrzyku kamishibai. „Maleńkie jajko leżące pod liściem marzy o tym, kim chciałoby być w przyszłości: psem, rekinem tygrysim, małpą, słoniem, a nawet panterą… i w tym czasie zmienia się. Przyszłość jest bowiem teraz a snując najodważniejsze marzenia stajemy się twórcą naszej przyszłości.” Dzieci przekonały się, że nie muszą być najodważniejsze, najszybsze, najsprytniejsze, etc. żeby być najlepszą wersją siebie. Kolejnym elementem naszego spotkania były zagadki dotyczące zawodów i odnalezienie wśród bibliotecznych książek karteczki z losową profesją. Na koniec dzieci otrzymały zaświadczenie przyjaciela biblioteki i słodki poczęstunek. Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia wkrótce!