Seniorzy czytają dzieciom czyli książka łączy pokolenia

2 czerwca w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom naszą bibliotekę  i filię  odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Brennej (grupa „Kotki”) oraz z Przedszkola Publicznego nr 1 w Górkach Małych (grupy „Skrzaty” i „Słoneczka”). Tym razem dzieci czekała niespodzianka, bo w rolę bibliotekarzy wcielili się seniorzy ze Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku w Brennej. Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem  przeczytali utwory o tematyce ekologicznej autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej, Elizy Piotrowskiej i Tadeusza Siwca. Na zakończenie spotkania  dzieci otrzymały „zakładkę ekologiczną” na odwrocie której znalazły nasionka świerka pospolitego do posadzenia.

Serdeczne dziękujemy  słuchaczom Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku w Brennej -   państwu Jolancie i Ryszardowi Krawiec, pani Joannie Kałuża oraz panu Andrzejowi Tęcza za udział w akcji.