Bibliomaniak 2024 - finał

Bibliomaniak rozstrzygnięty!

W czwartek, 29 sierpnia w Beskidzkim Domu Zielin "Przytulia", odbyło się uroczyste podsumowanie wakacyjnego konkursu czytelniczego ''Bibliomaniak". Celem konkursu, oprócz promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, było również utrwalanie nawyków obcowania z książką. W tym roku konkurs podzielony został na dwie kategorie wiekowe: dzieci w wieku od 7 do 10 lat i młodzież w wieku od 11 do 14 lat. Łączna ilość uczestników z obu bibliotek to 30 osób. Młodzież przeczytała łącznie 632 książki – to wspaniałe osiągnięcie Zwyciężczyniami z Górek Małych okazały się Tosia Niesyt i Faustyna Bonk, natomiast w Brennej najlepszymi Czytelnikami byli Basia Gałka i Dominik Krzempek. Nagrody i dyplomy wręczyli laureatom pan Dariusz Jakubiec, zastępca wójta gminy Brenna, oraz Rafał Cholewa – dyrektor GBP w Brennej. W tym roku naszym gościem specjalnym był pan Maciej „Kamer” Szymonowicz, twórca Szlaku Beskidzkich Murali, który poprowadził kreatywne warsztaty dla naszych Bibliomaniaków. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za czynny udział oraz rodzicom, którzy wspierali swoje pociechy w tym intensywnym czytelniczym czasie. Zapraszamy do biblioteki!