Aktualności
Bibliomaniak 2025 FINAŁ
Bibliomaniak rozstrzygnięty! W miniony czwartek, 28 sierpnia, w Beskidzkim Domu Zielin „Przytulia” podsumowano konkurs czytelniczy „Bibliomaniak 2025”. Z rąk Wójta Gminy Brenna oraz dyrektora biblioteki nagrody i dyplomy odebrali wzorowi czytelnicy z naszej gminy. Celem konkursu, oprócz promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, było również utrwalanie nawyków obcowania z książką. Konkurs podzielony został na dwie kategorie wiekowe: dzieci w wieku od 7 do 10 lat i młodzież w wieku od 11 do 14 lat. Łączna ilość uczestników z obu bibliotek to 27 osób. Młodzież przeczytała łącznie 1025 książek, czyli o 393 więcej niż w ubiegłym roku – to wspaniałe osiągnięcie! Zwycięzcami z Górek Małych okazali się Maksymilian Rakus i Przemysław Bujok, natomiast w Brennej najlepszymi Czytelnikami byli Hania Holeksa i Dominik Krzempek. Do grona wyróżnionych uczestników kolejnej edycji Bibliomaniaka z największą ilością wypożyczonych książek dołączamy Nadię Ferfecką.
W tym roku naszym gościem specjalnym była pani Anna Mojżyszek („Opowiadamy o świecie”) , która przedstawiła historię papieru i przeprowadziła warsztaty czerpania papieru dla naszych Bibliomaniaków.
Warsztaty dofinansowano ze środków „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii”
Serdecznie dziękujemy uczestnikom za czynny udział oraz rodzicom, którzy wspierali swoje pociechy w tym intensywnym czytelniczym czasie. Zapraszamy do biblioteki!