Biblioteka na kółkach – Czytanie na Dywanie

3 października odbyło się pierwsze w roku szkolnym 2024/2025 spotkanie z cyklu Czytanie na Dywanie. Tym razem bibliotekarka zaprezentowała dzieciom nowości wydawnicze, które niebawem będą dostępne do wypożyczenia w bibliotece w Brennej. Jedna z książek pochodziła ze świata Muminków – dzieci poznały historię o Małej Mi i dzikim wietrze, dzięki której dowiedziały się, że warto pomagać innym. Druga nowość książkowa to opowieść o łosiu i bibliotece na kółkach – jest to wspaniała opowieść o radości ze wspólnego czytania. Warto wspomnieć, że książka należy do kolekcji  #TataTeżCzyta stworzonej przez Fundację Powszechnego Czytania, która ma na celu zachęcić mężczyzn – ojców, wujków, dziadków, opiekunów - do głośnego czytania dzieciom. „Według badań nt. stanu czytelnictwa książek w Polsce przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową, mężczyźni czytają mniej niż kobiety, a na pewno rzadziej czytają swoim dzieciom. Chłopcy dużo wcześniej i częściej niż dziewczynki porzucają czytanie książek, kiedy kończą 9-10 lat. Brak męskiego wzorca czytającego sprawia, że czytanie bardzo szybko przestaje być atrakcyjne dla chłopców.” (https://www.bn.org.pl/aktualnosci/4928-tata-tez-czyta---akcja-fundacji-powszechnego-czytania.html).

Zapraszamy do biblioteki!