Karmimy głodną gąsienicę - grupa Tropiciele

Dnia 15 czerwca nasza breńska biblioteka gościła grupę Tropicieli z Przedszkola Publicznego nr 1 w Brennej. Dzieci obejrzały teatrzyk kamishibai „Kiedy dorosnę… Marzenia motylego jajeczka” oraz wysłuchały opowiadania „Bardzo głodna gąsienica”. Uczniowie poznali również cykl życia motyli oraz mieli okazję nakarmić naszą biblioteczną gąsienicę. W krótkiej części plastycznej poszły w ruch kredki, by nadać koloru owocom i warzywom, które następnie wylądowały w brzuchu gąsienicy, którą można podziwiać na ladzie bibliotecznej w breńskiej bibliotece. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki oraz słodki poczęstunek. Pod koniec spotkania otrzymaliśmy przepiękne laurki w ramach podziękowania za całoroczną współpracę. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy ponownie!