Kim będę jak dorosnę?

W dniu 25 maja nasza bibliotekarka wybrała się na kolejne spotkanie z cyklu „Czytanie na Dywanie” do Przedszkola Publicznego nr 1 w Brennej oraz do zerówki w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Brennej.

Tym razem dzieci poznały historię przedstawioną w formie kart do teatrzyku Kamishibai. Opowieść “Kiedy dorosnę… Marzenia motylego jajeczka“ autorstwa Ildi Vibók porusza jedno z najbardziej ekscytujących pytań w wieku przedszkolnym i szkolnym -  kim zostanę kiedy dorosnę? Temat ten został już opisany przez wielu autorów, ilu pytających – tyle też odpowiedzi… W opowieści „ Kiedy dorosnę… Marzenia motylego jajeczka” maleńkie jajko leżące pod liściem marzy o tym, kim chciałoby być w przyszłości: psem, rekinem tygrysim, małpą, słoniem, a nawet panterą… i w tym czasie zmienia się. Przyszłość jest bowiem teraz a snując najodważniejsze marzenia stajemy się twórcą naszej przyszłości. (https://www.tibum.pl/shop/produkt/kiedy-dorosne)

Uczniowie zerówki mieli również za zadanie wylosować swój zawód przyszłości i wykazać się niewątpliwym talentem plastycznym – dzieci wykonały piękne ilustracje.
Natomiast przedszkolaki dostały misję stworzenia ilustracji na własną rękę w domu i dostarczenia ich do biblioteki; będzie to wspaniała okazja do pogawędki o przyszłości, literaturze dziecięcej i wielu innych tematach krążących po głowach naszych przedszkolaków. Dodatkowo to wspaniała okazja by dołączyć do akcji Mała Książka – Wielki Człowiek <3

Dziękujemy za kolejne spotkania i zapraszamy do częstych odwiedzin w naszych bibliotekach!