Krowy, jesień i uczniowie zerówki, czyli Czytanie na Dywanie

Co wyjdzie z połączenia chorej krowy Matyldy, bohaterki książek Alexandra Steffensmeiera i grupy uczynnych uczniów zerówki? Przede wszystkim dobra zabawa! 17 października nasza bibliotekarka odwiedziła uczniów oddziału „O” w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Brennej, aby opowiedzieć co nieco o krowach. Po krótkiej części teoretycznej nastąpiła część literacka w której dzieci zapoznały się z treścią książki „Krowa Matylda jest chora” – „Podczas porannego dojenia krowa Matylda jest niemrawa i apatyczna. Ledwo trzyma się na nogach, nie ma apetytu i najchętniej zagrzebałaby się w sianie. Gospodyni wie, co się święci - Matylda się przeziębiła! Czas na herbatę z miodem i cytryną oraz regularne mierzenie temperatury! Kiedy Matylda poczuje się lepiej, a jej przyjaciele nie przestaną jej rozpieszczać, krowa dojdzie do wniosku, że bycie chorym ma też swoje dobre strony...” (źródło: https://lubimyczytac.pl/.../255024/krowa-matylda-jest-chora). Bibliotekarka poprosiła dzieci o przyozdobienie wizerunku Matyldy, aby następnie wysłać naszej łaciatej przyjaciółce kolorowanki od zerówkowiczów, które na pewno polepszą jej samopoczucie przy przeziębieniu. Prace uczniów mogą obejrzeć Państwo w breńskiej bibliotece. Dziękujemy za przemiłe spotkanie i zapraszamy do biblioteki!