Spotkanie autorskie z Witoldem Turantem

W poniedziałek 24 kwietnia br., w Beskidzkim Domu Zielin „Przytulia”, mieliśmy okazję gościć pana Witolda Turanta – poetę, tłumacza, prozaika, dziennikarza, związanego przez wiele lat z Radiem Katowice, autora m. in. powieści „Metapolis”, zbioru opowiadań „Miasto z przypadku”, „Przygoda na Tylnej Mariackiej”, a także mieszkańca Górek Wielkich. Spotkanie zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Brennej i Stowarzyszenie Uniwersytetu III Wieku w Brennej przeprowadził Adam Miklasz. Promowało najnowszą książkę Witolda Turanta pt.  "Uśmiechnięta ryba historii" – zbiór opowieści, esejów i szkiców, które ukazały się na łamach miesięczników „Śląsk”, „Odra” i „Twórczość” w latach 2009-2020.

Spotkanie z Witoldem Turantem okazało się niezwykle interesujące. Było okazją do bliższego poznania życia i twórczości autora,  ale także do zdobycia ciekawych spostrzeżeń na tematy związane z literaturą, kulturą i historią. Dzięki temu można było  poszerzyć swoją wiedzę i spojrzenie na świat, a także lepiej zrozumieć kontekst, w którym powstają dzieła literackie.

Dziękujemy Witoldowi Turantowi za ciekawe i inspirujące spotkanie, Adamowi Miklaszowi za poprowadzenie, słuchaczom ze Stowarzyszenia UTW w Brennej za przybycie.

„Uśmiechnięta ryba historii”, a także inne publikacje Witolda Turanta znajdują się w zbiorach biblioteki w Brennej i filii w Górkach Małych.

Polecamy i zapraszamy do wypożyczeń!