Spotkanie autorskie z Władysławą Magierą

W poniedziałek 16 stycznia br. odbyło się spotkanie autorskie z Władysławą Magierą - historyczką, przewodniczką beskidzką, autorką m. in. trzytomowego "Cieszyńskiego Szlaku Kobiet", zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Brennej i Stowarzyszenie Uniwersytetu III Wieku w Brennej.

Spotkanie  promowało najnowszą książkę Władysławy Magiery pt.  "Wspomnienia Zofii" - powieść o życiu i losach Zofii Kirkor-Kiedroniowej, polskiej działaczki społecznej i narodowej.

Dzięki prelekcji autorki mogliśmy przenieść się w czasie i poznać burzliwe losy niezwykłej kobiety, która w swoim życiu przeżyła zarówno wielkie miłości jak i tragedie, a swoją działalnością na trwale wpisała się w historię Śląska Cieszyńskiego.

Dziękujemy autorce za niezwykle ciekawą i inspirującą prelekcję,  słuchaczom ze Stowarzyszenia UTW w Brennej za obecność oraz Gminie Brenna za gościnę!

Książka Władysławy Magiery znajduje się w naszych zbiorach w bibliotece w Brennej i Filii Górkach Małych i będzie wkrótce dostępna dla czytelników.

Zapraszamy do biblioteki.