Spotkanie autorskie z Władysławą Magierą i promocja powieści "Absolutnie niezwykła"

W poniedziałek 19 lutego br. odbyło się spotkanie autorskie z Władysławą Magierą – pisarką i historyczką, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Brennej i Stowarzyszenie Uniwersytetu III Wieku w Brennej.
Tym razem spotkanie promowało najnowszą powieść Władysławy Magiery pt. „Absolutnie niezwykła”. To już druga powieść po „Wspomnieniach Zofii” , która poświęcona jest niezwykłym kobietom, związanym ze Śląskiem Cieszyńskim.
Tym razem bohaterką powieści jest Dorota Kłuszyńska – polska działaczka społeczna, polityczna, prekursorka walki o prawa kobiet, dziennikarka, senatorka, jedna z trzech kobiet, członkiń Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego (tymczasowego rządu reprezentującego ludność polską w latach 1918-1920).
Dzięki prelekcji Autorki mogliśmy przenieść się w czasie i poznać losy niezwykłej kobiety, która większość swojego życia poświęciła walce o prawa kobiet.

W zakończeniu powieści Władysława Magiera napisała:
„Postać Doroty fascynowała mnie od kilkunastu lat. Bardzo często wspominałam o niej w artykułach prasowych i na spotkaniach z czytelnikami. Jej poglądy i działania torowały nam, kobietom, drogę do wolności. Dlatego uważałam, że trzeba przypomnieć szerszemu gronu czytelników to, co działo się ponad sto lat temu, a przy okazji chciałam pokazać niewielki wycinek historii swojej małej ojczyzny”.
Dziękujemy Autorce za niezwykle ciekawą i inspirującą prelekcję, słuchaczom ze Stowarzyszenia UTW w Brennej za obecność oraz OPKiS Gmina Brenna za gościnę!
„Absolutnie niezwykła" Władysławy Magiery znajduje się w naszych zbiorach w bibliotece w Brennej i Filii Górkach Małych i będzie wkrótce dostępna dla czytelników.
Polecamy także wcześniejszą powieść Władysławy Magiery pt. „Wspomnienia Zofii”.
Zapraszamy do biblioteki.